II Міжнародна науково-практична конференція
в рамках святкування 30-річного ювілею
факультету мистецтв ТНПУ
19-20 жовтня 2023 року в рамках святкування 30-річного ювілею факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція «МИСТЕЦТВО У НЕЛІНІЙНОМУ ПРОСТОРІ».
З вітальним словом до усіх учасників наукової конференції звернувся голова організаційного комітету, доктор філософських наук, професор, член-кореспондента Національної академії педагогічних наук України, заслужений працівник освіти України, ректор Богдан Буяк. Богдан Богданович привітав колектив факультету мистецтв з ювілеєм та побажав учасникам конференції конструктивної і результативної роботи.
Вітальне слово ректора ТНПУ ім. В. Гнатюка, доктора філософських наук, професора Богдана Буяка
Звертаючись до нашої мистецької історії в університеті, декан факультету мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент Зіновій Стельмащук привітав усіх учасників наукової конференції.
Приємно, що у змішаному форматі проведення конференції ми мали можливість приймати вітання від наших колег з різних куточків України дистанційно, проте дуже приємно, що наші партнери та колеги із Києва, Запоріжжя та Харкова були з нами в цей день.
Вітальні слова з побажаннями плідної та натхненної творчої праці прозвучали від завідувача кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва факультету початкової освіти та мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, доктора мистецтвознавства, професора Ірини Бермес; завідувача кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету, доктора педагогічних наук, професора Галини Локарєвої; завідувача кафедри музики факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, кандидата педагогічних наук, доцента Вадима Лісового; завідувача кафедри режисури Харківської державної академії культури, кандидата мистецтвознавства, професора, заслуженого діяча мистецтв України Сергія Гордєєва.
Дякуємо за цікаві та змістовні доповіді на пленарному засіданні поважних науковців з Одеси, Івано-Франківська, Дрогобича, Тернополя, а також з-за кордону, а саме: професору Вустерського університету з Великої Британії Ніколеті Чінпоеш; знаній дослідниці музичної культури української діаспори, професору кафедри методики музичного виховання та диригування Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктору мистецтвознавства, професору Ганні Карась; завідувачу кафедри музичного мистецтва і хореографії Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені Костянтина Дмитровича Ушинського», доктору педагогічних наук, професору Олені Ребровій; завідувачу кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва факультету початкової освіти та мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, доктору мистецтвознавства, професору Ірині Бермес; кандидату педагогічних наук, доктору філософії, професору, заслуженому діячу мистецтв України, члену Національної Спілки художників України, номінанту Національної премії України імені Тараса Шевченка, завідувачу кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Богдану Тимківу; випускниці нашого факультету, професору кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, доктору педагогічних наук, професору Наталії Лупак.
Виступ із доповіддю на пленарному засіданні доктора мистецтвознавства, професора Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ганни Карась
Професор Вустерського університету з Великої Британії Ніколета Чінпоеш виступає на пленарному засіданні із доповіддю на тему «Чи потрібен Україні Шекспірівський фестиваль»
Понад двісті учасників взяло участь у роботі засідань комунікативних платформ за такими напрямами:
- методологія художньої нелінійності: досвід обґрунтування;
- діалог актуальних дискурсів національної мистецької освіти у європейському вимірі;
- історичні передумови і перспективи розвитку мистецької освіти;
- музикознавство сьогодення: полівекторність пошуків;
- художник у вільному арт-просторі: досвід самореалізації;
- сучасний дизайн: образ, естетика, емоційний контекст і етнотрадиції;
- охорона культурної спадщини у контексті сталого розвитку;
- сценічне мистецтво у лабіринті пост-культури;
- хореографічна культура України у постмодерну добу.
На секційних засіданнях було підведено підсумки та прийнято резолюцію конференції. У єдності науковців, практиків, представників міжнародних організацій та закладів вищої освіти ми демонструємо згуртованість та об’єднуємось навколо актуальних питань освіти, науки, культури і мистецтва.
Захоплююче та яскраво в атмосфері творчості та новизни на кафедрах факультету відбулись такі майстер-класи: майстер-клас з гри на музичному інструменті (бандура) заслуженого артиста України, доцента Дмитра Губ’яка, майстер-клас з акторської майстерності народного артиста України, професора В’ячеслава Хім’яка та майстер-клас з живопису заслуженого діяча мистецтв України, професора Михайла Кузіва.
Науково-творча атмосфера, що панувала на факультеті у ці дні, запам’ятається нам надовго!
Науково-творча атмосфера під час конференції
Учасники наукової конференції
Фото – Марти Котик
Наукова конференція студентів та аспірантів
факультету мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка
23 травня 2023 року на факультеті мистецтв відбулась наукова конференція студентів та аспірантів факультету мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка.
У конференції взяли участь студенти, магістранти та аспіранти кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва, кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання та кафедри театрального мистецтва.
Конференцію відкрив декан факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, кандидат педагогічних наук, доцент Стельмащук Зіновій Миколайович.
До вашої уваги Програма конференції
Основні тематичні напрямки заходу: методика викладання мистецьких дисциплін; дизайн і екологія; охорона культурної спадщини України; історія музичної освіти; теорія та історія музичного мистецтва; театральне мистецтво.
Виступ із доповіддю студентки групи СОММ-11 Фаїни Катерини на тему «Експлікація клавірних творів Й.С. Баха в контексті європейських традицій та новацій», науковий керівник Спольська Олена Володимирівна
Учасники конференції під час пленарного засідання
У рамках пленарного засідання усі присутні мали змогу ознайомитись із неймовірно цікавою презентацією авторського видання «Українське сценічне вбрання» балетмейстера Українського приватного театру хореографічного мистецтва «Велес» Костянтина Богомаза. Під час презентації учасники наукової конференції стали свідками унікального дефіле сценічних костюмів, представлених студентами кафедри театрального мистецтва.
Костянтин Богомаз на пленарному засіданні презентує авторське видання «Українське сценічне вбрання»
До вашої уваги більше відео та фото: http://surl.li/hhclc.
Щира подяка Костянтину Богомазу за електронний варіант книги, що був переданий у використання викладачам кафедри театрального мистецтва.
Учасники презентації авторського видання «Українське сценічне вбрання» Костянтина Богомаза
Під час секційних засідань, доповідачі охопили актуальні питання сучасної мистецької освіти, теорії та історії музичного мистецтва, методики викладання мистецьких дисциплін, театрального мистецтва, дизайну і екології, охорони культурної спадщини України тощо. Дослідження викликали жваві обговорення.
До вашої уваги більше фото: http://surl.li/hhcll
Окрема подяка студентам першого курсу за участь, відповідальність та справді вагомі перші наукові кроки.
Із завершальним словом виступила кандидатка педагогічних наук, доцентка, заступниця декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва Топорівська Ярослава Володимирівна, яка підбила підсумки наукової конференції і висловила доповідачам та учасникам подяку від керівництва факультету.
Учасники наукової конференції
Організатори та учасники конференції вшанували Героїв України, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу.
Доцент Ярослава Топорівська