Факультет мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка спільно з Тернопільським ліцеєм №21 – спеціалізованою музичною школою імені Ігоря Герети відзначили День Гідності та Свободи.
У Тернопільській обласній філармонії у п’ятницю, 22 листопада, музиканти організували благодійний мистецький проєкт на підтримку Збройних Сил України. Зібрані кошти були направлені на виробництво fpv-дронів NORD-DRON для Сталевої Сотні 67 ОМБр.
Ведучі благодійного мистецького проєкту
Проєкт об’єднав творчих учнів і вчителів, студентів і викладачів, які об’єднали свої зусилля, аби подарувати глядачам мистецьке дійство, нагадавши про події студентської революції на граніті, згодом Помаранчевої революції, Революцію гідності та війну, яка триває й до сьогодні.
Жоден номер не був схожим на інші. Глядачі спостерігали за чуттєвою акторською грою, проникливою декламацією віршів і поезії, грою на кільканадцяти музичних інструментах, різножанровими вокальними піснями та українськими народними танцями. А у фоє філармонії студенти ТНПУ продемонстрували ще один із талантів – фотовиставку «Портрети волонтерів».
Фотовиставка студентів ТНПУ у фоє Тернопільської філармонії
Впродовж усього мистецького проєкту на проекторі транслювались революції різних років, які символізували День, якому був приурочений захід.
У залі цього вечора можна було помітити і сльози, і радість, і гордість, і вдячність, і велику шану полеглим українським Героям і всьому народові, який впродовж тисячоліть бореться заради світлого майбутнього своєї країни. Вдячний глядач не шкодував аплодисментів юним обдаруванням і їхнім наставникам, які огорнули хвилею надії у кращі часи та подарували теплі емоції холодного листопадового вечора.
Танцювальний колектив ТНПУ “Веснянка”
Відрадно, що на урочистості завітали й запрошені гості – співачка, авторка та виконавиця власних пісень Зозуля та випускники факультету мистецтв ТНПУ – чоловічий квартет «Акорд». Артисти подякували організаторам за запрошення та були враженнями сучасними молодими талантами, які виступали на сцені.
Виконують композицію запрошені гості
«Ми пишаємось, що українська пісня не згасає, а з такими молодими людьми та ініціативними викладачами та вчителями вона не згасне ніколи. А аранжування, круті обробки пісень, які вони демонстрували – це свідчить лише про відданість музиці та справі, яку вони щиро люблять», – зазначили музиканти квартету «Акорд».
Співачка Зозуля
А співачка Зозуля презентувала нову авторську пісню «Холодно», прем’єра якої відбудеться 27 листопада на усіх музичних платформах.
На завершення благодійного мистецького проєкту таланти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Тернопільського ліцею №21 – спеціалізованою музичною школою імені Ігоря Герети виконали спільні композиції, після яких зал аплодував стоячи, а гордість переповнювала подих: український народ не дивлячись ні на що, продовжує об’єднувати сили, щоб максимально популяризувати українське по всьому світу.
Відзначили та підкреслили велику працю дітей та своїх колег декан факультету мистецтв ТНПУ Ярослава Топорівська та директор Тернопільського ліцею №21 Марія Гудима.
«Творчий посил та енергія наповнювала весь зал Тернопільської філармонії завдяки нашій плідній співпраці недовгих репетицій. Підкреслю, що було мало часу на підготовку, але нам все вдалося завдяки кожному, хто стоїть на цій сцені та знаходиться за кулісами. Це велика команда, яка складалася з акторів, вокалістів, музикантів, фотографів, художників, сценаристів, костюмерів тощо. Дякую всім-всім і Марії Ігорівні особисто, і її колегам і молодим талантам за співпрацю», – виступила Ярослава Володимирівна.
Марія Ігорівна додала: «Від нас також хочу подякувати директору Тернопільської філармонії Ярославу Лемішці за надане приміщення та проведення заходу, а від себе декану факультету мистецтв ТНПУ Ярославі Володимирівні та завідувачу кафедри музикознавства ТНПУ Богдану Водяному, які відгукнулися та з перших моїх слів підтримали ініціативу відзначити свято гідних людей з благодійною метою. Адже кожного ранку ми маємо думати, як би ще допомогти нашим хлопцям у ЗСУ, а мистецький проєкт став саме цією сходинкою. Всі виручені кошти ми передамо на підрозділ 67 ОМБр, керівником і очільником якого був її чоловік, а сьогодні у залі знаходиться його дружина – Ольга Коновал».
На фото Ярослава Топорівська, Марія Гудима та Ольга Коновал
Тернопільська волонтерка подякувала організаторам від імені всього Тернопільського підрозділу «Сталевої Сотні» та 67 ОМБр за підтримку як фінансову, так і емоційну.
«Я надсилала військовослужбовцям відео ваших митецьких виступів і хлопці посміхалися: їм надзвичайно приємно бачити талановитих дітей у такій кількості, які об’єднались заради благодійної мети, заради нашої омріяної Перемоги і своїми вчинками доводять, що ми воюємо заради гідного майбутнього України. Деякі військові розчулились до сліз».
Також Ольга виступила від імені сімей загиблих Героїв України Коновалів і Петришиних, які готові запровадити стипендії імені Сергія Коновала та Тараса Петришина у №21 школі для того, аби так само підтримати тих, хто так щоденно та плідно підтримує їх.
Вітаємо організаторів із успішним дебютом мистецької співпраці та віримо, що це зародження спільних митецьких проєктів із благодійною метою, аби підтримати наших захисників України. Ми народжені бути вільними, за це і боремось тисячоліттями.
Довідково: Тарас Петришин – полеглий військовослужбовець, який був випускником і Тернопільського ліцею №21, і Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Христина Надала