Три епохи творчої історії — у трьох концертах: як факультет мистецтв відзначив третій ювілей 

 Три епохи творчої історії — у трьох концертах: як факультет мистецтв відзначив третій ювілей

Факультету мистецтв – 30! 30 поколінь, три епохи творчої історії, потужна плеяда вокалістів, інструменталістів, диригентів, концертмейстерів…  І це лише напрям музичного мистецтва факультету. 

Щоб розгорнути цю широку палітру відділення, зібрати усю музичну родину з нагоди 30-тиріччя факультету, організували три концерти, кожен з яких мав свою особливу місію.

Перший захід мав благодійну мету — збір коштів для 44 окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола. Вчорашні випускники, сьогодні — відомі зірки, які прославляють своїми талантами і альма-матер, і Тернопільщину, і Україну, з’їхалися, як вони кажуть, у рідні стіни, щоб висловити найщиріші почуття наставникам, друзям, молодим колегам, і, безперечно, нашим захисникам, які бережуть наш тил. 

Серед митців, які замість музичних інструментів взяли в руки зброю, щоб берегти суверенність нашої держави є також випускники факультету мистецтв. Звісно, їхні імена прозвучали  зі сцени: Василь Данилів. Дмитро Алєксеєв, Михайло Безушко, Володимир Дробей, Роман Пиріжок, Юрій Сисоєв, Уляна Білик, Олександр Гушник, Максим Бойко, Володимир Крисюк, Олександр Алексєєв.

З думкою про тих хто наближає перемогу України, на сцені актової зали ТНПУ виступили гурт “Шоколад”, квартет “Акорд”, Зоряна Вовк,  Гурт «Bugs & Bunny», Уляна Перхалюк та багато інших відомих виконавців і колективів, які колись починали свій творчий шлях на факультеті мистецтв нашого університету. І це свідчить про те, наскільки цінною і натхненною була їхня освіта тут. 

Пісні, які звучали на заході, несуть у собі силу та дух спільної боротьби за свободу та незалежність. У кожній ноті, у кожному слові — любов до рідної землі і вірність головній ідеї — перемозі над загарбником. 

Другий день знакової події в культурному житті ТНПУ присвячений колективу та гостям факультету мистецтв.

Історія факультету бере свій початок з вересня 1993 року, коли на базі спеціальності «Музична педагогіка та виховання» було утворено музично-педагогічний факультет, який з 2005 року реорганізовано у факультет мистецтв.

Привітати натхненну родину прийшли колеги, друзі, випускники різних поколінь, тож діячі культури радо приймав музичні вітання та найщиріші побажання. З вітальним словом виступив ректор університету Богдан Буяк: «Факультет мистецтв – це потужний осередок мистецької освіти і науки, який задає тон мистецького життя цілому університету. Я тішусь, що впродовж становлення факультету тут проявилися всі відділення, які ми сьогодні побачимо на сцені. Та дозвольте мені вручити нагороди різних рівнів для викладачів і студентів творчої спільної».

Під час нагородження, посміхаючись, Богдан Богданович відзначив, що активісти факультету мистецтв – єдині, які за відзнакою можуть вийди з усіх сторін актової залі, коли поглядом шукаєш їх у залі.

Розпочав концерт молодіжний хор «Gloria», керівник Галина Місько, концертмейстер Ірина Кучма, соліст Анна Монюк. Від імені тернопільського академічного ліцею «Генезис» музичну композицію на барабанах подарував учень 7 класу Макар Заблоцький. Естрадно-симфонічний оркестр виконав увертюру до опери «Чорноморці», художній керівник і диригент Степан Буранич. Світлана Карнечевська виконала пісню «Черемшина» у супроводі естрадно-симфонічного оркестру. «Повій вітре на Вкраїну» почули у виконанні Миколи Василечка, концертмейстер Ірина Кучма. Стилізований танець «На крилах» виконаний студентами спеціальності «Хореографія» та солістами танцювального ансамблю «Веснянка», керівник Людмила Щур.

Привітати рідний факультет прийшла випускниця факультету, заслужена працівниця України Анжела Доскоч із народною хоровою капелою «Зоринка» однойменної хорової школи імені Ізидора Доскоча, які виконали композиції «Мова» та «Україно», концертмейстер Олег Кирилюк. Наталія Овод подарувала глядачам пісню «Проводжала мати», концертмейстер Ірина Кучма. Музиканти Муніципального Галицького камерного оркестру подарували факультету фрагменти сучасних пісень гурту «Океану Ельзи» під назвою «Не твоя війна», художній керівник і диригент Андрій Аркуша. Прослухали ансамбль народної музики «Музики», керівник Анатолій Баньковський, концертмейстер Степан Буранич. Пісню «Не забудь» подарували глядачам викладачі факультету – Наталія Овод та Анатолій Ороновський. В аранжуванні прослухали музичну композицію «Гей, Іване» у виконанні Наталії Овод і Христини Галели.

Український народно-сценічний танець «Плескач» подарували студенти спеціальності «Хореографія» та солісти танцювального ансамблю «Веснянка», керівник Людмила Щур. «Аничка» виконала хорова капела «Освіта», керівник Галина Яценко, концертмейстер Оксана Юрчак. Пісня з мюзиклу «Норт-дам де Парі» у виконанні Олександра Пастушенчина. Українську лемківську народну пісню «Зелена ліщина» в аранжуванні гурту «Ягоди» виконали учасники Естрадної студії факультету мистецтв «Allegro», керівник Уляна Шерстій. На завершення концерту від Миколи Василечка пролунала пісня «Не сумуй, моя Україно», яка підсумувала працю кожного артиста, що стояв на сцені та був у глядацькій залі. Ми всі працюємо заради миру та Перемоги нашої країни.

3-й день творчої імпрези – представлення першокурсників факультету мистецтв під назвою «Мистецькі контрасти». Кожна група демонструвала свої таланти у різноманітній формі їх вираження: вірші, пісні, танцю, відеоролику, акторській постанові, а хтось імпровізував просто на сцені.

«Цікаво спостерігати за новими талантами, бо вони ще зовсім юні, але скільки харизми у них вже є, яку з викладачами ми примножимо та направимо у правильне русло. Дорогі першокурсники, зараз я буду нагороджувати активних старшокурсників факультету, а ви спостерігайте та беріть приклад для наслідування, щоб наступного разу й ви отримали відзнаку», – привітав і одразу дав настанови декан факультету мистецтв Зіновій Стельмащук.

Три дні сповнених натхнення, енергії та палкої любові до музики. Факультет мистецтв ТНПУ не перестає дивувати, а ми радо спостерігатимемо за подіями, які розгортаються на культурно-мистецькій ниві.

Оксана Чмиленко, 

Христина Надала

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *