Вернісаж Тернового поля 2021: В.Гнатюк очима сучасника

Тонкощі реставраційної документації

17 грудня 2021року на кафедрі відбулася зустріч студентів освітньої програми «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»  із Заслуженим  працівником культури, мистецтвознавцем, краєзнавцем, реставратором , що працює у Художньому музеї м. Тернопіль ІГОРЕМ МИКИТОВИЧЕМ ДУДОЮ. Тема зустрічі: «Занурення у професію». Дуді І.М. розказав слухачам про тонкощі реставраційного ремесла та детально зупинився на документальному оформленні журналу проведення реставраційних робіт з каменю. Зустріч пройшла у теплій, невимушеній обстановці, намічені плани на подальшу співпрацю.

Екскурсія на виробництво

Студенти дизайнери відвідали виставку меблів та виробничі приміщення компанії Blum, де мали змогу ознайомитись з сучасними тенденціями у виробництві меблів та меблевої фурнітури для сучасного житлового простору

Зустріч з майбутнім роботодавцем

Студенти дизайнери отримали унікальну можливість поспілкуватись з керівниками видавництва “Лілея”, які розповіли про свою діяльність, продемонстрували зразки виробів, дали відповіді на запитання про тенденції на ринку, умови праці тощо

Науково-практичний семінар “Дизайн і екологія”

Студенти дизайнери під керівництвом доцента кафедри, кандидата мистецтвознавства Маркович Марії Йосипівни, провели науково-практичний семінар на надзвичайно актуальну тему – “Дизайн і екологія”. Кожен з учасників представив свій творчий проект по вторинній переробці матеріалів, їх нового дизайнерського рішення.

Молодіжний вернісаж

У залах Тернопільського художнього музею відбулась виставка робіт студентів факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету.
Майстерність робіт та різноманіття технік вражає! Дуже класні !!!

Мистецьке середовище для студентів

Цьогорічна практика для студентів дизайнерів була цікавою та корисною водночас. Вони мали змогу самостійно за власними ескізами розмалювати стіни однієї з навчальних аудиторій.

Заняття з реставрації

Група реставраторів ОДР-26 #ТНПУ разом з Вільгушинським Романом Казимировичем проходять пленерну практику, набуваючи вмінь та знань, щоб невдовзі долучитися до відбудови , до відновлення, до реставрації нашої України.
Ви – найкращі!

Зустріч з стейкхолдером Кізіловою Галиною Олександрівною

Студенти ОП “Середня освіта (Образотворче мистецтво) зустрілись з стейкхолдером Кізіловою Галиною Олександрівною. Галина Олександрівна працює вчителем образотворчого мистецтва Тернопільської загальноосвітньої школи № 4. Виконує обов’язки шкільного голови методичного об’єднання вчителів трудового навчання та предметів художньо-естетичного циклу, є членом журі міського та обласного етапів Всеукраїнської олімпіади з образотворчого мистецтва. Двічі брала участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року» (2010, 2015 — переможець). Учасниця науково-практичних конференцій. З 2009 року здійснює діяльність у рамках авторського культурологічного проекту «У майстерні художника», який включає неформальні зустрічі з художниками, проведення майстер-класів, виставок, екскурсій, пленерів тощо.

Галина Олександрівна поділилась власним досвідом роботи та надихнула майбутніх вчителів у їх професійному виборі

Обереги для захисників України

Коли маленьке серденько щиро молиться, а пальчики складають до купки клаптики жовто-блакитного полотна, то виходять надзвичайної сили обереги-ангелики для захисників нашої УКРАЇНИ!!!
У квітні кафедра образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання #ТНПУ разом з Тернопільським художнім музеєм організували для жителів та гостей нашого міста майстер клас з виготовлення оберегів для украінських воїнів .
І дітки, і дорослі вклали у ці обереги найсвітліші думки і щирі молитви про захист бійців, котрі боронять нашу Державу, нашу незалежність!
Нехай кожен з цих ангеликів буде для них ще однією бронею від ворожої кулі.

Фотомистецтво наших студентів

Ви думаєте, що це роботи відомих фотохудожників?
Ні!
Це роботи студентів групи Д-45 #ТНПУ з предмету “Фотографія як вид візуального мистецтва”.

Майстерність дизайнерів

Вашій увазі роботи студентів І курсу ДГ-15, ДС-15, ОДР-16 при вивченні програми AutoCad, викладач – Наталя Михайлівна Дацюк.
Авторські розробки малої архітектурної форми (скульптура на довільну тему), ліхтар освітлення та стилізація дерев.
Ескізний проект: Мала архітектурна форма.

Вивчаючи історію мистецтва

Продовжуємо демонструвати роботи наших студентів:
предмет – «Історія мистецтва та архітектури», викладач – професор Дячок Оксана Миронівна @ Оксана Дячок.
Завдання – копії готичних соборів та робіт відомих художників.
Роботи виконані студентами першого курсу кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання #ТНПУ.

Живопис першокурсників

Коли за акварельні фарби беруться першокурсники під керівництвом заслуженого архітектора України, викладача кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання #ТНПУ Михайла Миколайовича Нетриб’яка, то виходять ось такі роботи.

  

Захист курсових робіт з скульптури

17.05.2022 року захист курсових робіт спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» групи ОДР-36 #ТНПУ успішно завершився!)
Керівник проекту – доцент Вільгушинський Р.К.
В результаті факультет мистецтв отримав архітектурно-неперевершений))) «портал в успішне майбутнє»!!!)))
Ви обов’язково потрапите крізь нього у світ мистецтва та краси, розвитку та успіху!
Запрошуємо!!!
Ми-найкращі! #ТНПУ
А Ви з нами???😉😉😉

Презентація монографії

30 травня на факультеті мистецтв #ТНПУ відбулася презентація монографії «Тернопільський фарфоровий завод. Історія, типологія, художні особливості виробів». Це спільна праця двох авторів – доцента #ТНПУ Світлани Вольської та кандидата економічних наук Михайла Тимошика.
Видання присвячене одній з візитівок якою славилася Тернопільщина – Тернопільському фарфоровому заводу. Протягом 42-х років вироби підприємства користувалися великим попитом як в Україні так і за кордоном. Нажаль, у 2006 році, підприємство закрили а вироби стали частиною історії, яку автори зібрали на сторінках видання. Книга висвітлює різноманітні напрями, у яких працювали керамісти і наповнена великою кількістю ілюстративного матеріалу.
Атмосфера та жваве обговорювання зі спогадами, планами на створення аудиторії-музею на базі нашого закладу виробів підприємств, які також славилися своїми практичними та естетичними якостями, додали позитивного настрою зустрічі.
Презентацію відвідали студенти, професорсько-викладацький склад кафедри та керівництво #ТНПУ – ректор Богдан Буяк, професор Микола Москалюк, завідувач педагогічних та виробничих практик університету Іван Каплун та інші поважні гості.

Творчі композиції

Творчі композиції з дисципліни «Рисунок» на основі гіпсових архітектурних деталей. Виконали студенти груп ДС-15 та ДС-25 спеціальностей 022.01 «Дизайн (Графічний дизайн)» та 022.03 «Дизайн (Дизайн середовища)». Викладач – Ірина Тютюнник.
Завдання передбачало поєднання навчання рисунку об’ємних симетричних об’єктів з натури, розвиток просторового бачення шляхом їх поділу навпіл та опанування законів композиції.

Майстерність рисунку

У другому семестрі з дисципліни «Рисунок» студенти груп СООМ-24, ДС-25 та ОДР-26 практикувалися у зображенні голови людини: черепа, елементів голови, творчих композицій на основі гіпсових голів, портрету з натури та автопортрету. Викладач – Ірина Тютюнник.

Зустріч з Петром Подольцем

17 Червня 2022 року на кафедрі образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання #ТНПУ, з надзвичайно цікавою лекцією “Технологічні аспекти відновлення (реставрації) малої пластики та фотофіксацію етапів роботи”, була людина, про яку італійський архітектор Адріано Лаццарі сказав:
«… Петро Подолець є той Майстер-Скульптор, що втілює мудрість, силу і знання безформенної матерії, яку проносить через свої мрії, надаючи їй форми фізичної. Він створює з каменю образи, що знаходяться в серці українського народу, втілюючи національну свідомість у свої творіння і демонструючи нам, братам Західної Європи, той бік нашої душі, який ми відчували втраченим… Він є художником, який, даючи життя своїм творінням, доносить до свідомості людей силу і динамізм мистецької думки».
Петро Михайлович значну частину свого часу приділяє педагогічній діяльності, поєднуючи власну творчість із викладанням: викладав скульптуру у інституті мистецтв РДГУ, в даний час є доцентом кафедри архітектури у Національному університеті водного господарства і природокористування.

Випуск 2022

20.06.2022 року відбувся захист бакалаврських робіт наших художників! Група ОМ-44 представили на захист живописні та декоративно-прикладні роботи, кожна з яких вирізнялася особливим творчим пошуком з відображенням української культури, мистецтва і патріотичним настроєм!

Зустріч з Інною Березіною

28 червня 2022 року з надзвичайно цікавою виїзною лекцією для викладачів та студентів кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання #ТНПУ виступала не менш цікава особистість,- художник-педагог, мистецтвознавець, кандидат архітектури,- Інна Вікторівна Березіна.

Тема лекції: «БАУХАУЗ -КВІНТЕСЕНЦІЯ В МИСТЕЦТВІ ТА РЕВОЛЮЦІЯ В ДИЗАЙНІ»
Лекція проходила в офлайн та онлайн форматах.
Дякуємо шановній гості за цікаву та ґрунтовну лекцію!

“Українська сучасна скульптура: вирішення в матеріалі та просторі»

29 червня 2022 року, відвідавши скульптурний пленер, викладачі кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання #ТНПУ провели науково – практичний семінар “Українська сучасна скульптура: вирішення в матеріалі та просторі».
В цікавому заході взяли участь не лише викладачі кафедри.
Було приємністю подискутувати з скульпторами С. Кляпетурою, П. Подольцем та мистецтвознавцем І. Березіною.
Теми, що обговорювались, стосуються модернової скульптури, малої пластики та сучасних технологічних аспектів обробки каменю. Не залишилось поза увагою і пластичність архітектурних форм та об’єктів.
Окрім цього учасниками семінару було обговорено методичні засади навчання мистецьких дисциплін у НУШ.

Скульптурний пленер «Козацькому роду нема переводу», 2022 р.

Пленер молодих скульпторів “Розвиток і розквіт”

Коли укриття стає одночасно і творчою майстернею і виставковим залом. Ми нескорені.

Зустріч з стейкхолдером Лесею Кінаш, дизайнером студії “Just Frt”

Скульптури зі снігу? Чом би й ні

Цьогорічна зима тішить не лише дітлахів, а й творчих студентів. Сніг дещо примхливий, але цілком придатний матеріал для творчості. Наші студенти вирішили зліпити скульптурну композицію і присвятити її рідній кафедрі. Звичайно, не обійшлось без допомого викладачів по скульптурі. А результат такого творчого тандему спостерігайте нище

Перегляди з Композиції

Одна з найскладніших дисциплін, яка формує загальні поняття про організацію зображення -це композиція. Дизайнери першого курсу намагалися максимально проявити свої здібності у творчих завданнях.  Викладач- доцент кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання Рублевська Наталія Володимирівна

Лекція Заслуженого художника України Сергія Михайловича Кляпетури присвячена реконструкції сакральних споруд м.Жовква Львівської обл.

Фестиваль дерев’яної скульптури “Бурштин – мистецький 2022”

У вересні, у рамках відзначення дня міста Бурштин, відбулося урочисте відкриття Міжнародного фестивалю дерев’яної скульптури “Бурштин – мистецький 2022”. Тематикою фестивалю було гасло «Мистецтвом наближаємо перемогу!», а учасниками фестивалю були митці із Литви та України. Викладачі та студенти нашої кафедри мали змогу відвідати цей фестиваль у день проведення шоу “Speed Carving”/”Швидка різьба”. Цікаво було спостерігати за процесом створення дерев’яних скульптур.

Мистецька толока

Ми завершили “Мистецьку толоку” по копіюванню картин відомих художників. Викладачі та студенти кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання #ТНПУ впродовж десяти днів вивчали методи роботи, колористику, мазки Ван Гога, Модельні, Пікассо та інших мистців. Творча робоча атмосфера надихала, запалювала, згуртовувала всіх.16 полотен передано для оформлення нових відділень тернопільської клінічної психоневрологічної лікарні. Дякуємо всім учасникам цього цікавого мистецького експерименту

процес творення
що то за художник та й без телефона
викладачі активно допомагали впродовж всієї толоки
Учасники толоки
Учасники толоки
Результат вражає!

Пленер у м.Жовква Львівської обл. 22 жовтня 2022 р.

Студенти-фотографи заявляють про себе

Під керівництвом креативного Wlodko Korabel,-професіонала в фотомистецтві та викладача кафедри, наші студенти стають і незрівнянними фотомоделями, і професійними фотографами. Перший майстер-клас по фотографії вдався, не зважаючи на тривоги та ризики відсутності світла. Фото публікуватимуться на профільних фотосайтах, для привернення уваги до проблем навчання українських студентів, спричинених терористичними атаками на нашу інфраструктуру.

Екскурсія до Львівської національної академії мистецтв

Ознайомлення з секретами каменю у реставрації

Реставраційна діяльність надзвичайно багатогранна. Щоб якісно виконати роботу по збереженню пам’ятки, фахівцю необхідно володіти великим багажем знань у різних сферах. Зокрема, працюючи із об’єктами з каменю, реставратор повинен володіти знаннями про структуру порід, їх властивості, місцезнаходження тощо.

Сьогодні, 9 лютого 2023 року, була організована зустріч студентів спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» з кандидатом геологічних наук, доцентом кафедри мінералогії, петрографії та геохімії геологічного факультету Львівського національного університету імені І. Франка Борняк Уляною Іванівною. Пані Уляна провела цікаву лекцію про різновиди каменю, його властивості та методи обробки у реставрації. Студенти мали змогу ознайомитись з процесами утворення та руйнування різних видів порід, їх експлуатацією та заходами по збереженню каменю.

Щиро вдячні Уляні Іванівні за співпрацю та запрошення на тематичну екскурсію до Львова.

Уроки успіху випускниці Концевич Дарини

Вже традиційними стали зустрічі студентів кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання з випускниками. 28 лютого на кафедру завітали колишні магістранти випуску 2020 року.

Історію пошуку себе у професії розповіла Концевич Дарина. Успіху може досягти той, хто активно шукає можливості для творчої самореалізації. Пошук роботи дизайнера Дарина здійснювала самостійно. Завдяки наполегливості, рішучості та відповідальності, у такий непростий для України час, змогла налагодити співпрацю з компанією «Picsart», стати підприємцем та реалізувати себе як творчу особистість.

Для здобувачів вищої освіти цей досвід безумовно корисний. З перших вуст, вони дізнались про всі тонкощі фрілансу у дизайні та про те, наскільки цінним є здобуття знань у стінах рідного ТНПУ.

Дякуємо нашим випускникам, бажаємо успіху та подальшого професійного зростання.

Катерина… Від Шевченка до сьогодення

9 березня 2023 року у холі головного корпусу ТПНУ ім. Володимира Гнатюка презентується виставка студентів та випускників кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання. Експозиція присвячується річниці Дня народження Шевченка. Основним мотивом виставки є образ Шевченківської Катерини, який уособлює собою сильну, нескорену жінку, незламну Україну. Роботи представлені у різних жанрах: живопис, скульптура, плакат, гобелен, декоративно-прикладне мистецтво, фотографія. Студенти інтерпретували образ Катерини через призму власного бачення та сучасних подій…

Скарби геологічного музею

«Свій до свого, по своє», – відоме гасло на теренах нашого краю минулого століття цілком доречне щодо екскурсії у геологічний музей географічного факультету ТНПУ студентів спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» факультету мистецтв. Здавалося б, який зв’язок між такими різними напрямками навчання? Секрет у Камені. Ці суворі гірські породи та мінерали у руках скульпторів та реставраторів набувають краси та одухотвореності. Проте, митцю неодмінно потрібно знати всі таємниці каменю, перш ніж розпочати роботу з ним. І саме, бажання детальніше ознайомитись з особливостями формування гірських порід, їх властивостями, специфікою використання, місцезнаходженням на теренах України та світу, привели нас до цього музею.

Колекція порід вразила своєю різноманітністю, а розповідь екскурсовода к.г.н. Гавришка Богдана Борисовича була надзвичайно цікавою та інформативною. Приємним бонусом під час екскурсії були експерименти для демонстрації властивостей порід, експонатів можна було торкатись і, навіть, пробувати на смак. Зразки каменів дивували та викликали захват своїм виглядом, або ж унікальністю. Під час екскурсії відбувалось жваве обговорення інформації про експонати.

Щиро вдячні усім працівникам географічного факультету, котрі поповнюють колекцію музею, за їх працю, і Богдану Борисовичу, зокрема, за цікаву екскурсію.

Комунікативний тренінг

У наших студентів відбулась цікава зустріч з випускницею факультету мистецтв Київського університету культури Іриною Журбою, яка провела навчальний тренінг з навичок спілкування. Зокрема, усі бажаючі могли спробувати свої вміння знаходити спільну мову з іншими у різних ситуативних вправах. Було несподівано, весело та цікаво. Кожен отримав свою порцію вражень та інформацію для самовдосконалення.

Успішне завершення педагогічної практики майбутніх учителів образотворчого мистецтва

Студенти денної форми навчання факультету мистецтв групи ОМ – 44 завершили двохетапну педагогічну практику. Практика відбувалась у ЗОШ м. Тернополя, Тернопільської області та у м. Дубровиця, Дубровицького р-ну Рівненської обл.

На підсумковій конференції студенти бакалаврату поділились власними враженнями про роботу із школярами на уроках та у позаурочний час з методистами практики Іриною Нестайко та Іриною Пацалюк. Студентами, окрім уроків, було проведено майстер-класи, цікаві виховні заходи, віртуальні екскурсії. Серед проблем, означених студентами – обмежена кількість малярських матеріалів, наявних у школярів. У іншому труднощів не виникало.

Практичний досвід, отриманий під час роботи з школярами, утвердив майбутніх педагогів  у правильності вибору професії.

Великдень 2023 р.

Цьогоріч, традиційно, викладачі та студенти усіх спеціальностей нашої кафедри взяли участь у майстер-класах з розпису писанок для усіх бажаючих. Майстер-класи проводились у різних локаціях, у стінах рідного університету, у ТРЦ “Подоляни”. Це чудове, світле дійство поєднало усіх учасників, незалежно від віку та майстерності.

Навчальна практика у Науковій бібліотеці ТНПУ імені Володимира Гнатюка

Завершився перший етап навчальної (бібліотечно-архівної) практики студентів першого курсу спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».

Реставраційні роботи складаються з багатьох етапів, першим з яких є передпроектний аналіз об’єкту, а саме: збір історичних даних про об’єкт, візуальний огляд та оцінка стану об’єкту, дослідження матеріалів та конструкцій, оцінка технічної можливості та економічної доцільності, розробка концепції реставрації та стратегії дій. У цьому переліку складових збір історичної довідкової інформації є первинним і надзвичайно важливим кроком у процесі реставрації пам’ятки. Історична довідка виконується на основі науково-дослідної роботи, яка включає історико-архівні та бібліографічні дослідження, що мають на меті виявлення, збір, систематизацію і вивчення письмових та ілюстративних матеріалів і документів. Саме ці завдання виконували наші студенти на базі Наукової бібліотеки ТНПУ імені Володимира Гнатюка.

Під час практики бакалаври ознайомились з структурою бібліотеки, її фондами, правилами роботи. Отримали цілий ряд рекомендацій як працювати з картотекою, в тому числі в електронному форматі. Також було організовано роботу з фондами ТОУНБ. Студентам вдалось знайти і опрацювати значну кількість літературних джерел для виконання індивідуальних завдань. Але найголовніше – вони отримали знання щодо процесу пошуку інформації. Це перший досвід такої практики наших студентів і було надзвичайно приємно співпрацювати з працівниками нашої бібліотеки. Щиро дякуємо усім і, зокрема, Світлані Богданівні Тененьській за організацію роботи, цікаві екскурсії та корисні рекомендації.

Перший досвід роботи в архіві у майбутніх реставраторів

17 травня відбувся захист навчальної (бібліотечно-архівної) практики у студентів І курсу спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація». Цій події передувала ретельна та кропітка робота з літературними та архівними джерелами для виконання ІНДЗ з пошуку історичної довідки про архітектурні об’єкти Тернопільщини.

Робота у Державному архіві Тернопільської області справила на першокурсників неймовірно позитивне враження. Декому, на перший погляд, може здаватися, що ознайомлення з архівними документами нудне та одноманітне. Але, насправді, ми долаємо ці стереотипи. У архіві майбутні реставратори стали справжніми дослідниками старовини. У пошуках цінної інформації, як справжні детективи, опрацювали давні документи, рідкісні фото та унікальні книги. І, окрім важливих для ІНДЗ писемних та ілюстративних даних, отримали такий потрібний для свого фаху досвід пошуку історичної довідки про об’єкт реставрації. Адже без попередньої науково-дослідної роботи, весь подальший процес реставраційних робіт неможливий.

Тому ми надзвичайно вдячні усім працівникам Державного архіву Тернопільської області за допомогу під час проходження цієї практики. Цікаву та змістовну екскурсію у основних відділах архіву та його музеї провела для нас Людмила Богданівна Волоцюга, поділився досвідом реставрації архівних документів Сергій Степанович Іздебський, допомогу у пошуку документів щодня надавала Ольга Мирославівна Дишлюк.

Окрему подяку, за надану можливість доторкнутись до історії, висловлюємо директору ДАТО Федору Івановичу Полянському. Сподіваємось на подальшу тісну співпрацю у підготовці фахівців для спільної місії, а саме – збереження культурно-історичної спадщини України.

Пленер у Закарпатті

13-15 червня 2023 р. Тернопіль-Мукачеве-Ужгород-Мукачеве-Тернопіль

Цьогоріч кафедрі образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання вдалося зорганізувати студентські групи першого та другого курсу на традиційний художній пленер. Цього разу він відбувся у яскравому Закарпатті. І хоч початок подорожі видався похмурим, ми таки спромоглись спіймати сонячні проміння цього диво-краю. Наш маршрут був надзвичайно цікавим та наповненим враженнями: прогулянки Мукачевим та Ужгородом, квест із пошуку малої пластики, сприяли пізнанню історії та колориту цих міст. Особливості архітектури середньовічних оборонних споруд дізналися у Мукачівському замку. Дуже цінним був майстер-клас по замальовках міських пейзажів аквареллю від Вольської Світлани Олексіївни.

Під час поїздки, викладачі кафедри мали змогу обмінятися досвідом та підписати договір про співпрацю з Закарпатською академією мистецтв.

Загалом, окрім екскурсій, прогулянок та майстер-класів, ми спілкувались, організовували конкурси плакатів, креативили та драйвували – надихались на майбутні творчі звершення.

Щиро дякуємо зав.кафедри, Марії Йосипівні, за організацію цієї поїздки.

Перший педагогічний досвід

У рамках Міжнародного дня студента заняття з рисунку для дизайнерів-першокурсників #ТНПУ проводив талановитий художник, відмінник, третьокурсник Віталій Поворозник.  Під його керівництвом були виконані творчі інтерпретації реалістичного натюрморту. Найважче Віталію Володимировичу було оцінити роботи )). (18 листопада 2023)

Дивовижний пленер

Вражаючий Косів… Приголомшує неймовірною природою, харизматичними людьми, чудовою етнічною архітектурою та унікальною керамікою. Українська косівська кераміка внесена до репрезентативного списку нематеріальної художньої спадщини людства ЮНЕСКО.

27-28 жовтня 2023 року студенти перших курсів кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання ТНПУ ім. В. Гнатюка відвідали Косів з метою зафіксувати на пленерній практиці чудові пейзажі і насолодитися місцевим колоритом. Майстер клас для студентів провів відомий архітектор, художник-аквареліст Михайло Нетриб’як. Студенти відповідально віднеслися до пленеру, а викладачі жваво обговорювали творчі пошуки своїх вихованців.

Перегляд робіт першокурсників

Ось так відбувається перегляд робіт з рисунку і живопису на кафедрі образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання… І це лише групи ГД-15. Викладачі: Мацишина З.А., Вольська С.О., Чорнобай В.М. Найприємніше – всі студенти здали залік, всі молодці, всі старалися. Подальших успіхів! (19 листопада 2023)

Мистецтво портрету

Наші талановиті СООМики-34 (портретисти)! Ще є над чим працювати, але і є чим пишатися. (23 листопада 2023)

Трагічна річниця

Найтрагічніші дні Голодомору розгорталися протягом 1932–33 років, однак цьому передувала тривала підготовка керівництва СРСР до знищення українців. Партійне керівництво поступово ухвалювало сотні фатальних рішень і постанов, а закінчилось все смертю мільйонів людей, тяжкими психологічними травмами та придушенням опору. Від Голодомору в Україні померло щонайменше 3,9 мільйона людей. Кількість жертв у всьому СРСР оцінюють у близько сім мільйонів. Голодомор визнаний геноцидом Української нації на законодавчому рівні . Станом на червень 2023 року, офіційно визнали 32 країни світу.

Пам’ятаємо кожного, не будьмо байдужими.

Фотопроект від наших молодих фотографів групи ФМ-18 та ФМ-28 під керівництвом Лілії Пацалюк. (25 листопада 2023)

Мистецтво війни

У фойє головного корпусу Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка можна побачити вже другу партію мистецької краси, яка найближчим часом буде передана волонтерам. (5 грудня 2023)

Меморіал, створений руками митців ТНПУ

Пам’ятний знак, приурочений 150-річчю від заснування Наукового товариства імені Шевченка, створений руками митців ТНПУ, освятили сьогодні на подвір’ї Тернопільської обласної наукової бібліотеки. Це — перший в Україні монумент, де викарбувані імена членів НТШ — 34 науковці, вчені світового рівня, уродженці Тернопільщини, які отримали звання до 1940 року. (7 грудня 2023)

Творча робота графічних дизайнерів третього курсу

Успішно завершився курс “Дизайн-проектування” у студентів спеціальності “Графічний дизайн” третього курсу і першого курсу скороченої форми навчання. До підсумкового завдання – створення брендбуків  областей України – віднеслись відповідально, а головне, творчо і креативно. Для кожної з областей придумали влучні слогани, красиві логотипи та виготовили елементи фірмової продукції. Робота студентів цікава і приємно дивує професіоналізмом. По переду нові теми і ще цікавіші завдання))) (14 грудня 2023)

І знову про перегляди

Група Дс-26, Живопис, Кафедра образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання #ТНПУ ім. В. Гнатюка. Сміливі і неординарні рішення в композиції та колориті. У цей передсвятковий час студенти намагаються зробити свої роботи якісно, як до “свята”… 😉. Нехай не все ідеально, але успіхи очевидні. Викладачі ОП Живопис: професор Михайло Кузів і доцент Світлана Вольська (14 грудня 2023)

Захист магістерських робіт 2023 р.

Сьогодні, 20 грудня, відбулися захисти магістерських робіт спеціальності Середня освіта (Образотворче мистецтво) кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання ТНПУ ім. В. Гнатюка. Представлені роботи вражають тематичним різноманіттям та технічними прийомами виконання. Було представлено живописні та графічні роботи, які викликали у екзаменаційної комісії (голова комісії – головний архітектор “Тернопільархпроєкту” Головчак Олег Іванович)та в усіх присутніх жвавий інтерес.

«Майстерня кам’яних вишиванок»

1 лютого 2024 р., у рамках проєкту «Майстерня кам’яних вишиванок» за фінансової підтримки Агенції ООН, архітектори Євсеєва Тетяна та Євсеєва Єлизавета, провели майстер-клас для студентів спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» кафедри Образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання.

Студенти мали змогу ознайомитись з унікальною спадщиною Півдня України – ансамблю Нової Каховки, а також безпосередньо спробувати себе у ролі майстра і вивчити технологію виготовлення “кам’яної вишиванки”. Процес створення традиційних українських геометричних та рослинних орнаментів сподобався усім учасникам.  

Дякуємо нашим гостям за такий чудовий майстер-клас.