Гостьова лекція на факультеті мистецтв ТНПУ на тему «Інформаційно-цифрові технології у професійній діяльності вчителя музичного мистецтва»

8 травня 2025 року на кафедрі музикознавства та методики музичного мистецтва факультету мистецтв відбулася гостьова лекція на тему «Інформаційно-цифрові технології у професійній діяльності вчителя музичного мистецтва». Спікеркою виступила Елеонора Атаманчук – вчитель мистецтва Тернопільського академічного ліцею «Генезис», аспірантка Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

 Афіша заходу.jpg

Афіша заходу 

Захід пройшов у рамках вивчення курсу «Музична інформатика», який викладає доцент кафедри, декан факультету мистецтв Ярослава Топорівська. Лекцію відвідали студенти першого курсу, а також їхній куратор і викладач курсу «Методика музичного мистецтва», доцент Лариса Ороновська.

Під час лекції Елеонора Атаманчук акцентувала увагу на важливості інформаційно-цифрової грамотності в сучасній освітній діяльності, особливо у сфері мистецької педагогіки. Спікерка наголосила, що саме вчителі музичного мистецтва свого часу стали одними з перших, хто активно використовував технічні засоби навчання – для повноцінного відтворення музичних творів і візуалізації навчального матеріалу.


Елеонора Атаманчук демонструє можливості  платформи Kahoot!.jpg
Елеонора Атаманчук демонструє можливості платформи Kahoot! 

Особливу увагу було приділено платформі Kahoot!. Учасники лекції спробували себе в ролі учнів 5-х і 10-х класів, виконуючи завдання з курсу «Мистецтво» на цій інтерактивній платформі. Лекція природньо перейшла у практичне заняття: студенти зареєструвалися на платформі, створили власні Kahoot-вікторини та мали змогу протестувати їх, граючи один з одним.


 Студенти створюють власні Kahoot-вікторини.jpg
Студенти створюють власні Kahoot-вікторини

Крім того, було розглянуто можливості таких ресурсів, як «Всеосвіта», «На Урок», «ClassTime», «LearningApps», а також особливості використання електронного журналу «Єдина школа». Елеонора Атаманчук зупинилася на темах оцінювання: як формується оцінка у старшій школі, як вона змінюється в контексті Нової української школи (НУШ), зокрема – за групами результатів, як прикріпляються теми та виставляються оцінки в електронному журналі.


  Під час лекції.jpg
Під час лекції


  Фото на згадку.jpg
Фото на згадку 

Дякуємо нашій випускниці Елеонорі Атаманчук за змістовну та динамічну лекцію, професіоналізм і натхнення для майбутніх учителів мистецтва!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *