Всеукраїнська науково-практична конференція «Духовно-мистецька культура в сучасному глобальному просторі»

Всеукраїнська науково-практична конференція «Духовно-мистецька культура в сучасному глобальному просторі» – відкрита платформа для обговорення питань духовності, духовної пісні, духовного виховання та духовної культури
Справжньою яскравою подією у культурному життя Тернополя стала Всеукраїнська науково-практична конференція «Духовно-мистецька культура в сучасному глобальному просторі». Основною локацією форуму, де проходили пленарні та секційні засідання, був Український дім. Захід зібрав понад двісті учасників – науковців, науково-педагогічних працівників, викладачів мистецтва з Тернополя, Києва, Дрогобича, Львова, Хмельницького, Чорткова, Теребовлі, Скалата, Монастириська, Кременця, які долучились до його роботи як безпосередньо у залі, так і онлайн.
Організаторами конференції виступили спільно Тернопільська міська рада, управління культури і мистецтв ТМР та факультет мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Відтак під час офіційного відкриття присутніх привітали начальниця управління культури та мистецтв Світлана Козелко та декан факультету мистецтв ТНПУ Ярослава Топорівська. Про важливість питань духовності на сучасному етапі, про роль мистецтва та чесноти, які повинні домінувати у нашому житті, говорив під час свого виступу синкел Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, міський декан Тернополя отець Віталій Козак.
На пленарних та секційних засіданнях обговорювались багато цікавих та актуальних тем, серед яких, зокрема, – питання української духовно-пісенної творчості, ролі мистецтва у збереженні національної духовної спадщини, духовної культури в контексті її впливу на формування особистості, розвиток духовності як через музичне мистецтво, так і власне музично-виконавську діяльність.
Звучала на конференції і духовна пісня. Так, відкрив захід духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний» у виконанні хору «Блага Вість», виступ директора дитячої хорової школи «Зоринка» Анжели Доскоч щодо формування мистецьких та духовних цінностей учнів школи ілюстрували вокальні твори у виконанні народної хорової капели «Зоринка», тему «Жанр духовної пісні у міжконфесійному діалозі», яку розкривала Галина Яценко, доповнив виступ квартету молодіжного хору Церкви Матері Божої Неустанної Помочі, а розповідь Людмили Щур щодо Великоднього обрядового гаївкового дійства у реальному вимірі на сцені відобразили учасники хорової капели «Освіта» та танцювального ансамблю «Веснянка» ТНПУ імені В. Гнатюка. Музичні ілюстрації у живому виконанні юних співаків, а також відеодоповнення з пісенним оформленням мали ще кілька виступів учасників форуму під час секційних засідань.
Прикрасили захід, демонструючи красу і досконалість хорового співу, твори у виконанні молодіжного хору «Соломія» Тернопільського мистецького коледжу імені Соломії Крушельницької. А гімн «Боже Великий, Єдиний», який на завершення роботи першого дня конференції, заспівала хорова капела «Освіта», став натхненною та піднесеною кульмінацією дійства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *