26-27 лютого 2025 року в Академії мистецтв імені Павла Чубинського відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція «Професійна мистецька освіта: науково-методичні аспекти».
З вітальним словом виступила Ярослава Топорівська, кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету мистецтв. Вона підкреслила значущість новітніх методичних підходів у мистецькій освіті, окреслила перспективи її розвитку та наголосила про чудовий науковий, вже традиційний, міст між ТНПУ та Академією
Представники факультету мистецтв ТНПУ активно брали участь у всіх секціях конференції, де поділилися своїми напрацюваннями та науковими дослідженнями в різних галузях мистецької освіти.
День 1 (26 лютого) розпочався з пленарного засідання та продовжився роботою секцій:
Секція 1 – “Вокальне та хорове виконавство: традиції та новації” (Модератор: Ірина Бойко)
Секція 2 – “Теорія та методика інструментально-виконавського мистецтва” (Модератор: Ірина Цепух)
Секція 3 – “Мистецькі технології в контексті сучасної освіти” (Модератор: Інна Дідук)
День 2 (27 лютого) був присвячений новим напрямам у мистецькій освіті:
Секція 4 – “Музичне мистецтво естради: історико-теоретичні та виконавські аспекти” (Модератор: Вероніка Левко)
Секція 5 – “Сценічне мистецтво у посткультурному просторі” (Модератор: Олена Спольська)
Секція 6 – “Соціокультурна практика в умовах сьогодення: регіональний досвід” (Модератор: Сергій Виткалов)
Відрадно відзначити секцію «Сценічне мистецтво у посткультурному просторі», що виникла завдяки науковій співпраці між Академією та ТНПУ. Учасники досліджували трансформації сучасного театрального мистецтва в умовах глобалізації, культурної мультикультуралізації та технологічних змін. Особливу увагу було приділено адаптації традиційних театральних практик до нових реалій, що вимагають нових форм взаємодії з глядачем і використання сучасних технологій.
У рамках цієї секції виступили:
Марія Кирея – доктор філософії, доцент кафедри театрального мистецтва ТНПУ ім. В. Гнатюка.
Катерина Панасюк – асистент кафедри театрального мистецтва ТНПУ ім. В. Гнатюка.
Тема: «Театральна школа В’ячеслава Хім’яка. Підготовка та виховання молодих акторів у контексті культурних традицій та інновацій».
Спікери висвітлили унікальність педагогічного підходу В’ячеслава Хім’яка у формуванні акторської майстерності, поєднання традиційних методик та сучасних підходів до виховання акторів.
Олена Спольська – доктор філософії, доцент кафедри театрального мистецтва ТНПУ ім. В. Гнатюка, провідний фахівець ректорату.
Тема: «Особливості використання інструментального супроводу у драматичних творах театрального та кіномистецтва».
Доповідь розкривала роль музичного супроводу у театральних постановках та кінематографі, акцентуючи увагу на його емоційному впливі та формуванні художнього образу.
Конференція стала важливим майданчиком для обговорення актуальних проблем мистецької освіти та обміну досвідом між науковцями й практиками.
Ярослава ТопорівськаЛюда ВанюгаOlenka DovbushKetrin PanasyukМарія КиреяЮлія Небесна




