Видатний режисер, актор, реформатор та новатор театрального мистецтва Лесь Курбас став символом сміливого пошуку, мистецької свободи та невичерпного експериментаторського духу. З нагоди 138 річниці від дня його народження Тернопільський обласний методичний центр народної творчості та факультет мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка 25 лютого організували мистецьку зустріч, присвячену цій непересічній і видатній особистості.
У невеликій університетській аудиторії зустрілися режисери аматорських театрів, студенти факультету мистецтв, провідні науковці, митці та дослідники театрального мистецтва, які поділилися своїм баченням впливу новаторських методів Леся Курбаса на сучасний театр.
Учасників зустрічі привітали декан факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, кандидат педагогічних наук, доцент Ярослава Топорівська та директор Тернопільського обласного методичного центру народної творчості, заслужений артист України Володимир Вермінський. Вони розкрили значення діяльності Леся Курбаса, його важливу роль у розвитку театрального авангарду та української культури загалом, а також важливість популяризації його творчості серед молодого покоління.
Про значення творчих пошуків Леся Курбаса у світовому театральному просторі розповів народний артист України, професор кафедри театрального мистецтва Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, народний артист України В’ячеслав Хім’як. Він окреслив основні принципи режисерської роботи митця, акцентуючи увагу на його сміливих експериментах, що випередили свій час і продовжують надихати сучасних режисерів.
Значний внесок Курбаса не лише у створення інноваційного театру, а й у формування власної театральної школи, висвітлила Оксана Ковцун, директорка обласного комунального меморіального музею-садиби Леся Курбаса. Вона розповіла про його педагогічні методи, виховання акторів нового типу та роль студії «Березіль» у становленні театральної освіти в Україні.
Про унікальні творчі методи митця, його філософію та експериментаторський дух розповідала Соломія Дупля, наукова співробітниця музею-садиби Леся Курбаса. Вона наголосила на багатогранності режисерських підходів Курбаса, його прагненні вийти за межі класичних театральних форм і створити новий синтетичний театр, який би поєднував слово, музику, рух і філософію.
Мистецька зустріч стала своєрідним містком між минулим і сучасністю, вкотре підтвердивши, що спадщина Леся Курбаса залишається живою і невичерпною. Його ідеї продовжують надихати нові покоління театральних діячів, а його внесок у світову театральну культуру – безаперечний.





















