Сьогодні, 10 жовтня 2024 р. в межах навчальної (фольклорної) практики, з ініціативи її керівника доц. Людмила Щур , студенти групи Х-29 спеціальності 024 Хореографія Тернопільський національний педагогічний університет ім.Володимира Гнатюка пізнавали історію нашого краю та витоки традиційної культури у стінах Борщівського обласного краєзнавчого музею!
Ми побували у експозиційному залі борщівського традиційного одягу, який вразив нас величезною палітрою жіночого та чоловічого вбрання, у якому так тонко зашифровані різноманітні символи та обереги!
Із стилістичними особливостями одягу, а також кроєм, шиттям, нитками, технікою ознайомила нас вчена секретар цього музею Леся Грабик!!!
У краєзнавчому залі, починаючи від життя у добу палеоліту до сьогодні нам повідав завідуючий сектором з методичної роботи Назарій Данильчук (сьогодні магістр історичного факультету #ТНПУ).
Окрема експозиція у музеї присвячена творчому шляху Тараса Шевченка, де зібрано низку його перших видань, цікаві маловідомі факти про його життєвий устрій, автентичні музичні інструменти: старовинні ліра та бандура, а також фотоматеріали. Цікавою є реконструкція його батьківської хати та безліч всіляких цікавинок. Тут з нами працювала головний зберігач фондів музею Vira Stavruk !!!
Велика вдячність директору Борщівського обласного краєзнавчого музею Михайло Сохацький за вірність служіння краєзнавству!!!
Впевнена, що сьогоднішня наша подорож залишиться у серцях наших студентів назавжди!!!
Все буде Україна💙💛