Оновлена магістерська освітня програма з музичного мистецтва  передбачатиме підготовку в ТНПУ виконавців, педагогів та арт-менеджерів

У вівторок, 25 червня, на засіданні вченої ради ТНПУ відбулося затвердження оновленої освітньої програми другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 025 «Музичне мистецтво». Її було схвалено кафедрою музикознавства та методики музичного мистецтва, підтримано вченою радою факультету мистецтв і навчально-науковим центром якості освіти й погоджено науково-методичною радою.

Програма передбачає підготовку високопрофесійних фахівців, які володіють навичками виконавської, педагогічної та арт-менеджерської діяльності у сфері музичного мистецтва. Її випускники можуть обіймати артистичні та управлінські посади у концертно-театральних установах, педагогічні посади у музичних ліцеях і фахових мистецьких коледжах, менеджерські посади у галузі культури і мистецтва в органах державної влади та місцевого самоврядування. Вони мають право продовжувати навчання на третьому (освітньо-науковому або освітньо-творчому) рівні вищої освіти, готувати і захищати дисертації / творчі мистецькі проєкти на здобуття ступенів «доктор філософії» / «доктор мистецтва».

З-поміж обов’язкових навчальних дисциплін освітньої програми – «Виконавська майстерність», «Хоровий / оркестровий клас», «Музичні стилі та жанри», «Музична інтерпретація», «Музична антропологія», «Психологія і педагогіка», «Методика викладання фахових дисциплін», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Мистецький менеджмент», а також два види практики – виконавська (на базі філармонії чи театру) і педагогічна (на базі культурно-мистецьких фахових коледжів).

Освітньою програмою передбачено підготовку та захист творчого проєкту з музичного виконавства (разом із науковим обґрунтуванням) і складання атестаційного екзамену з педагогічної майстерності.

Гарантом цієї програми призначено кандидата мистецтвознавства, доцента Богдана Жулковського – випускника магістратури Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка (кафедра музичної медієвістики та україністики теоретико-композиторського факультету), наукової аспірантури Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського (кафедра старовинної музики історико-теоретичного факультету), магістратури Дніпровської академії неперервної освіти (кафедра освітнього менеджменту, державної політики та економіки), члена Національної всеукраїнської музичної спілки, доцента кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва ТНПУ, викладача вищої категорії циклової комісії теорії музики Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької.

Факультет мистецтв